רעננה

עיריית רעננה מעודדת התחדשות עירונית על כל היבטיה, ורואה בה ערך חשוב בשיפור פני העיר ובצמיחתה. רעננה היא מהמובילות במדינה ביחס שבין מספר התושבים למספר היתרי הבנייה שהונפקו לתמ"א 38 . אני רואה חשיבות גבוהה בהמשך קידום הפרויקטים במסגרת התוכנית, הנושאים יתרונות רבים. 

 

אחד היתרונות המרכזיים של יישום פרויקטים של התחדשות עירונית הוא הגדלת מספר יחידת הדיור בעיר. אנו מעודדים בפרט ביצוע פרויקטים של בנייה והריסה, המקנים ליזמים זכויות בנייה נוספות ומאפשרים יצירת חניונים תת־קרקעיים על מנת לצמצם את מצוקת החניה. 

 

ברעננה צפי לאכלוס כולל של כ־ 1500 יחידות דיור במסגרת יישום תמ"א 38 . העובדה כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קיבלה מעמד של ועדה סטטוטורית עצמאית מוסמכת, עם אישור תוכנית המתאר הכוללנית רע/ 3000 , תורמת תרומה ניכרת ליישום המוצלח של פרויקטים להתחדשות עירונית בעיר. 

 

מדיניות שקיפות המידע שחרטה העירייה על דגלה זוכה לביטוי גם בתחום ההתחדשות העירונית. אנו פועלים בשקיפות מלאה מול תושבי העיר, כמו גם מול היזמים והקבלנים, בכל הנוגע לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית  בעיר, ואף מעניקים להם ייעוץ וליווי מקצועי עוד קודם הגשת הבקשות. 

 

ההתחדשות העירונית ברעננה נמצאת בתנופה מתמדת. קידום והקמת פרויקטים חדשים בעיר המשלבים עירוב שימושים, ייזום פרויקטים של בנייה למגורים גם באזורי התעסוקה בעיר ועוד - כל אלו הן דוגמאות לפרויקטים חדשים שכבר קורמים עור וגידים, ואנו עם הפנים קדימה ליוזמות ולרעיונות נוספים.
 

 

חיים ברוידא
ראש עיריית רעננה